Tom Cruise, Top Gun 3 için hazırlanıyor

1986’da vizyona girdiğinde tüm dünyada gişe rekorları kıran Top Gun, 2022’de yeniden döndü sinemaseverler için büyük bir hryecan yaratmıştı.

Top Gun: Maverick’te Tom Cruise ile birlikte rol alan Glen Powell ve Miles Teller’ın şimdi serinin yeni bir filmi ile yeniden bir araya geleceği konuşuluyor. Hatta Tom Cruise’un da üçüncü Top Gun filminde Pete Maverick Mitchell rolünü yeniden canlandırmaya hazırlandığı söyleniyor.

61 yaşındaki aksiyon yıldızı, karakteri ilk kez 1986 yapımı Top Gun’da canlandırdı ve 2022’de dünya çapında 1,496 milyar dolar hasılatla büyük bir gişe hasılatı elde eden Top Gun: Maverick ile geri döndü. Şimdi Paramount’un Top Gun: Maverick senaristi Ehren Kruger’ı serinin üçüncü filmi üzerinde çalışmaya başlaması için görevlendirdiğini bildiriliyor.

Ayrıca The Hollywood Reporter’a konuşan kaynaklara göre; stüdyonun yönetmen Joseph Kosinski’nin geri dönmesi ve Cruise’un rol arkadaşları Glen Powell ve Miles Teller’la yeniden bir araya gelmesi planlanıyor.

Paramount’un Top Gun: Maverick’in başarısını tekrarlamak istemesi sürpriz olmasa da Cruise yakın zamanda rakip stüdyo Warner Bros. ile yeni bir anlaşma imzalaması şaşkınlık yarattı. Ancak, Cruise, Warner Bros. için film geliştirecek ve başrol oynayacak olsa da yıldız Paramount’a Top Gun 3 üzerinde çalışmaya devam edebilecek.

Top Gun: Maverick, ticari bir başarı olmasının yanı sıra geçen yılki Oscar’larda En İyi Film dalında da aday gösterilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir