Ülke ekonomisini eleştirdi, Ali Koç’a sahip çıktı, Demirören’den Şansal Büyüka’ya sansür… İstifaya giden süreç

Milliyet gazetesi yazarı Şansal Büyüka’yı istifaya götüren süreç Ali Koç yazısından sonra başladı.

Büyüka, kendisine sorulmadan yazının çıkarıldığını belirterek, “Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9.15’te istifa ettim” ifadelerini kullandı.

Büyüka, 343 Digital kanalında Milliyet gazetesinden istifa sürecini anlattı. Büyüka, şunları söyledi:

“Milliyet’te haftada bir, ligin genel panoramasını yapan tam sayfa yazılar hazırlıyorum. Son yazımda Ali Koç ile ilgili bir yazı yazdım. İçinde eleştiri de var, destek de var. Sınırları zorlayan bir yazı değil. Hiç öyle bir yanı yok. Sakıncalı bir tarafı yok editöryel açıdan. İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi. Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış. Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım. Ben yanlış mı görüyorum acaba dedim. Sağa sola sordum, anadolu şehirlerindeki dostlarımı aradım, gazetede var. Editörümü aradım, haberi yok, Tayfun Bayındır’ı aradım, haberi yok. Belli ki yukarıdan gelen, yönetimsel belki yazı işleri… Yazı çıkarılmış. Nezaketen bana haber verme yok, yazının olmadığını sabah görüyorum. Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 9:15’te istifa ettim. O günden beri yazmıyorum.”

ÜLKE EKONOMİSİNE ELEŞTİRİ

“İstifa” demeyi bırakın artık” başlıklı yazısında Şansal Büyüka, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a istifa diye bağıran taraftarın haksız olmadığını ancak Fenerbahçe’nin spor kulübü olduğunu unutmamak gerektiğini ifade etti.

Ülke ekonomisinin “karaya oturduğu”, dövizin “uzay mekiği” gibi fırladığı gibi ifadeler kullanan Şansal Büyüka, Ali Koç’un kalması gerektiğini ifade etti.

İşte o yazı:

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir