Cedi Osman, Hidayet Türkoğlu’na Yanıt Verdi: “Kimsenin Beni Kamuoyu Önüne Atmasına İzin Vermem”

Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun, Cedi Osman’ın milli takıma gelmek istemediğini söylemesi tartışmaları alevlendirmişti. Hidayet Türkoğlu, ‘Bu konuyu bazen biz de anlamlandıramıyoruz. Cedi Osman bizim yanımıza gelip, milli takımda oynamak istemediğini söyledi. Biz de kimsenin zorla ya da isteksiz olarak milli takıma gelmesini sağlayacak insanlar değiliz.’ demişti. 

Cedi Osman ise, ‘Kimsenin de beni kamuoyunun önüne atmasına izin vermem’ diyerek cevap verdi.

Hidayet Türkoğlu’nun Cedi Osman için, “Cedi Osman bizim yanımıza gelip, milli takımda oynamak istemediğini söyledi.” açıklaması gündem olmuştu.

Hidayet Türkoğlu, ‘Bu konuyu bazen biz de anlamlandıramıyoruz. Cedi Osman bizim yanımıza gelip, milli takımda oynamak istemediğini söyledi. Biz de kimsenin zorla ya da isteksiz olarak milli takıma gelmesini sağlayacak insanlar değiliz. Bu soruyu bizden çok Cedi ve diğer arkadaşlara sormamız gerekir. Hiçbir sakatlığı olmayıp, sezonu erken bitirip, milli takımda neden oynamak istemediklerini bizden çok onlara sormak gerekir. Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimi olarak görevimiz en iyi takımı kurmak. Antrenörlerimiz de gerek Türkiye gerek diğer ülkelerde oynayan en iyi oyuncuları milli takıma davet etmekten sorumludur. O süreçte sakatlıkları olanlar elbette olmayacaktır ama sakatlığı olmayan ve milli takımda olmak istemeyen insanları da bizden çok sizlerin sorup, neden oynamak istemediklerini öğrenmeniz gerekir. Gerek 2 devşirme arkadaşımız gerekse Cedi’nin o süreçte olmaması bizi kadro anlamında eksik bırakmıştır.’ demişti.

Cedi Osman “Kamuoyuna saygılarımla” başlık bir mesaj yayınlayarak yaşananları anlattı.

“Toplantıda federasyon başkanımız Hidayet Türkoğlu ve milli takım yetkililerimiz de vardı.”

Bu dönemi dinlenerek ve rehabilite olarak geçirmek istediğimi söyledim. Toplantıda federasyon başkanımız Hidayet Türkoğlu ve milli takım yetkililerimiz de vardı. Kendileri de konuya olumlu şekilde yaklaştı, onay verdi, hatta oluşabilecek olumsuz bir algıya karşı beni korumak istediklerini de belirttiler. Ben milli formayı reddetmedim. Benim için Ay-Yıldızlı formadan daha değerli bir forma yoktur. Ama kimsenin de beni kamuoyunun önüne atmasına izin vermem.’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir