Apple işi iyice abarttı! Artık kutudan sadece telefon çıkacak!

Bildiğiniz gibi Apple, bundan bir süre önce iPhone kutu içeriğinden adaptörü kaldırmış ve bunu çevrecilik kisvesi altında yapmıştı. Ancak hepimiz biliyoruz ki Apple’ın böyle bir atılım yapmasının altında yatan en önemli etken ciddi şekilde tasarruf sağlayacak olmasıydı. ABD merkezli şirket ilk başlarda çok fazla tepki toplasa da daha sonrasında kullanıcılar iPhone kutularından adaptör çıkmamasına alıştı. Şu anda kullanıcılar iPhone satın alırken adaptör için de ekstradan Apple’a para ödemek durumunda kalıyor.

Apple işi iyice abarttı! Artık kutudan sadece telefon çıkacak!

Bu uygulamanın ciddi anlamda tasarruf sağladığını gören Samsung ve diğer Android telefon üreten firmalar da maalesef Apple’ı hemen taklit etti. Kutu içeriğinden apar topar adaptörler kaldırıldı ve olan yine nihai tüketiciye oldu. Bu durum büyük şirketlere ise milyarlarca dolar kazandırdı diyebiliriz.

Gelelim Apple’ın kutu içeriği hakkındaki yeni planlarına. Şu anda iPhone 15 satın alan bir kullanıcı, kutudan bir adet telefon, USB‑C Şarj Kablosu (1 m) ve çeşitli belgelerle karşılaşıyor. Apple’ın yeni hedefi ise kutu içeriğinden USB‑C Şarj Kablosunu kaldırmak yönünde. Hatta şirketin iPhone 16 serisinde bu uygulamayı hayata geçireceği ifade edilenler arasında. Böylece müşterilerin adaptörle beraber USB‑C Şarj Kablosunu da Apple mağazası üzerinden satın alması sağlanacak ve şirketin kasası yine dolacak.

Bildiğiniz gibi eskiden kutu içeriğinde telefonla beraber kulaklık, şarj adaptörü ve kablosu çıkıyordu. Hatta bazı Çinli markalar kutu içeriğine kırılmaz cam ve kılıf gibi eklemeler bile yapıyordu. Ancak böyle giderse markalar kutu içeriğine telefonu bile zorla koyacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir